KURS WYCHOWAWCÓW KOLONII I OBOZÓW

Masz dobry kontakt z dziećmi i potrafisz ciekawie zaaranżować wolny czas? Jesteś osobą pełnoletnią?

A może chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zyskać możliwość zarabiania pieniędzy, dobrze się przy tym bawiąc i jednocześnie zwiedzając ciekawe miejsca? Jeżeli tak jest, to kursy na wychowawcę wypoczynku Przemyśl organizowane przez Zakład Usług Społecznych i Edukacji w tym mieście jest właśnie dla ciebie! Po starannym przeszkoleniu uczestnik kursu uzyskuje uprawnienia wychowawcy i opiekuna grup kolonijnych, na zimowiskach i półkoloniach. Równie przydatne do wykonywania zawodu będą wiadomości z zakresu bezpieczeństwa uczestników grup kolonijnych.

Kurs wychowawców wypoczynku Przemyśl, a następnie praca w charakterze opiekuna – wychowawcy grup daje możliwość sprawdzenia swoich zdolności organizacyjnych, umiejętności pracy w grupie i predyspozycji psychicznych do zajęć z młodymi podopiecznymi. Ten 36-godzinny kurs to możliwość wykazania się w niełatwym, lecz ciekawym zawodzie i dodatkowa perspektywa na zwiększenie horyzontów zawodowych.

Kto może skorzystać z naszych kursów?

Szybko przekonasz się, że nasze kursy są nie tylko atrakcyjne pod względem merytorycznym, oraz pod względem praktycznego przygotowania do pełnienia roli wychowawcy na koloniach i obozach, ale są również niedrogie. Twój koszt obejmującego aż 36 godzin kursu na wychowawcę wypoczynku w ZUSiE jest znikomy!

Sprawdź aktualną cenę i termin najbliższego kursu wychowawców wypoczynku w Przemyślu poniżej.

Na kursy tego rodzaju decydują się często osoby młode, ze względu na brak stałego zatrudnienia, a także — często chętniej poszukiwaną pracę sezonową/dorywczą. Ponadto dobra kondycja fizyczna w przypadku pracy z dziećmi i młodzieżą, szczególnie podczas wyjazdów czy w plenerze, stanowi dodatkowy atut.

Kursy na wychowawcę wypoczynku w Przemyślu nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla osób tuż po ukończeniu szkoły średniej. Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji oraz rozwojem kariery w obszarze pracy z dziećmi!

Nasze kursy dedykowane są praktycznie wszystkim dorosłym z wykształceniem średnim, jednak możesz być osobą szczególnie zainteresowaną, pracując jako:

  • nauczyciel przedszkolny lub szkolny,
  • psycholog dziecięcy,
  • opiekun w placówce wychowawczej/na świetlicy/w ognisku,
  • drużynowy bądź opiekun zuchów,
  • lub w innym charakterze, mając także na co dzień kontakt z dziećmi (nie jest to jednak kryterium obowiązkowe).

Zdobądź Certyfikat Wychowawcy Wypoczynku w Przemyślu

Szukasz ciekawego wyzwania i chcesz rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Kurs na wychowawcę kolonijnego w Przemyślu są doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie pracę z młodzieżą i chcą aktywnie spędzać czas, udzielając się społecznie.

Podczas naszego kursu nauczysz się, jak skutecznie zarządzać grupą, jak radzić sobie z konfliktami i jak bezpiecznie prowadzić grupę dzieci i młodzieży podczas wyjazdów kolonijnych. Zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i nauczysz się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

Kurs na wychowawcę kolonijnego w Przemyślu to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale również okazja do nawiązania nowych, ciekawych znajomości i zdobycia doświadczenia, które może okazać się nieocenione w przyszłości.

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który potwierdzi Twoje kwalifikacje i uprawni Cię do pełnienia funkcji wychowawcy kolonijnego. Zdobycie takiego certyfikatu to świetna okazja dla każdego, kto chce aktywnie spędzać wakacje i pomagać innym.

Kurs wychowawców kolonijnych w Przemyślu – rozwijaj swoje umiejętności

Wychowanie i opieka nad młodzieżą to zadanie pełne wyzwań, ale przynoszące też wiele satysfakcji. Nasze kursy na wychowawcę kolonijnego w Przemyślu to inwestycja w przyszłość. Przemyślany program naszych szkoleń obejmuje aspekty teoretyczne i praktyczne pracy z dziećmi i młodzieżą. Kursy są prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów, dzięki czemu gwarantujemy najwyższy standard szkoleń. Zachęcamy do zgłoszenia na kurs wychowawców kolonijnych w Przemyślu osoby ceniące pracę z młodzieżą. To idealna oferta dla nauczycieli, psychologów, opiekunów, drużynowych. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami, gotowi przekazać Ci naszą wiedzę i doświadczenie.

Posiadamy zgodę Kuratorium Oświaty na prowadzenie kursów.

Wymagania:

  • ukończone 18 lat;
  • wykształcenie minimum średnie;
  • dobra kondycja psychofizyczna;
  • predyspozycje do pracy z dziećmi.

Terminy odbycia kursów: najbliższy 01-22 września 2023

06-21 października 2023

03-25 listopada 2023

01-16 grudnia 2023

Czas trwania kursu: 36 godzin lekcyjnych 
Cena kursu: 120 zł/os.
Miejsce odbycia kursu: Przemyśl, ul Katedralna 5/20

Zobacz również

Kurs kierowników kolonii i obozów

Kurs kierowników wycieczek szkolnych